Sunday, February 5, 2017

Kondiční trénink pro tenis


Tato kniha se mi dostala do ruky na turnaji v Taipei City, kde ji vytáhla z tenisového báglu Lucie Hradecká. Dovolil jsem si ji půjčit a polovinu knihy přečíst, abych mohl napsat pár řádek o ní. Lucka si vozí knihu sebou po turnajích a z ní čerpá cvičení, tak aby obměňovala cviky a případně je prostřídala, nebo zařadila nová podle potřeby, nebo plánu při turnajích. 

Přišlo mi to geniální, jelikož všechny cvičení jsou zobrazeny na obrázku a popsány dále, co a jak dělat. Kniha se vejde krásně do tašky a hráči by ji mohli mít sebou na turnajích. V pasážích knihy jsou i protahovací cvičení, tak i příklady kondičních cvičení před turnaji, ale i v průběhu turnaje a mezi turnaji a hráči tak, podle toho mohou zvolit svůj program (samozřejmě po domluvě se svými kondičními trenéry). 

Autorem knihy je PhDr. Michal Vágner, Ph.D. , který je kondičním trenérem profesionálních tenisových hráčů, dále vysokoškolský pedagog, který absolvoval studium na UK FTVS, kde rovněž vystudoval postgraduálně obor kinantropologie. Od roku 2005 působí ve vojenském oboru při UK FTVS  se zaměřením na kondiční přípravu vojáků a jejich výcvik v sebeobraně a v boji z blízka. Z tenisových hráčů spolupracuje s Lucií Hradeckou, Janem Hernychem, nebo Michaelou Krajicek. 

Kniha na 176 stranách obsahuje 165 cvičení a kapitoly jsou rozděleny:

Fyzické parametry
Fyzická příprava
- Pohyblivost a mobilita
- Svalová síla
- Aerobní a anaerobní zátěž
- Koordinace a dovednosti v kondiční přípravě
- Rychlost a agility
Rozcvičení, uvolnění a protažení
Tréninkové programy

Kniha by mohla posloužit i jako inspirace k doplnění cviků pro tenisové hráče, trenéry, ale i pro rodiče, aby se dozvěděli více. Cena knihy je 251,- Kč.


Knihu si můžete objednat v obchodě KOSMAS zde: 

Nebo - ekniha za 237,- Kč - Kondiční trénink pro tenis zde:

Další doporučené knihy -  Anatomie tenisu
                                     Andre Agassi - Otevřená vzpověď 

No comments:

Post a Comment