Tuesday, November 10, 2015

Andre Aggasi - Open

Autobiografie Andreho Agassiho je upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti. Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist.

http://www.kosmas.cz/knihy/156425/open/?=afil1176
Kniha představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala. V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry. 


Agassi do nejmenších detailů analyzuje sám sebe, své niterné pocity, své tápání sportovním i soukromým životem. Obšírně se zmiňuje i o svých blízkých, přátelích, spolupracovnících a soupeřích (především o Petu Samprasovi), striktně se však vyhýbá jakýmkoli bulvárním podrobnostem. Kniha napsal svérázným, ale fascinujícím stylem; vše se v ní odvíjí v rychlém tempu, s téměř filmovým vyobrazením detailů z autorova života.

Z mého pohledu knihu doporučuji si přečíst, už jen kvůli tomu, že je to Andre Aggasi. Jeho fenomén je vnímám do dnes. Určitě je zajímavé si přečíst ne jen jak trénoval, ale taky na jakých turnajích začínal. Dříve to byly Satellity náročné série tří až čtyř turnajů. Začínal po Americe a objížděl turnaje v autě než se prosadil. Další jeho mezníkem byly kontrakty na rakety, ale nedařilo se mu s nimi a je vidět, že podepisovat smlouvu jen kvůli penězům se mu nemuselo vyplatit. V pozdějších letech byla jeho důvěra v Brada Gilberta rozhodující.Odkaz na knihu do obchodu KOSMAS zde: 

No comments:

Post a Comment